Instructiunea nr. 5/ 19.03.2020 privind stabilirea unor masuri referitoare la implementarea proiectelor finantate prin POCU 2014-2020

Stimati antreprenori,

Cunoastem dificultatile cu care va confruntati in aceasta perioada si speram ca aceasta masura sa vina in sprijinul dumnevoastra.

Asadar, in conformitate cu Instructiunea nr. 5/19.03.2020, emisa de catre Ministerul Fondurilor Europene, beneficiarilor de minimis li se ofera posibilitatea suspendarii contractului de subventie, in special firmelor a caror activitate intra sub incidenta decretului de instituire a starii de urgenta, fara a fi insa restrictionat dreptul celorlalte.

In acest context, va rugam sa studiati documentul atasat, sa acordati atentie articolului 7, sa analizati bine oportunitatea suspendarii si sa transmiteti optiunea dumnevoastra expertului de monitorizare, pana marti, 24 martie, ora 12:00 (atasat gasiti draftul de solicitare suspendare care va insoti mailul catre expert).

Cu speranta ca aceasta masura va va fi de folos, va asiguram de tot sprijinul si implicarea intregii echipe.

Puteti descarca instructiunea aici: Instructiunea nr.5

Puteti descarca cererea de suspendare aici: Cerere suspendare activitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *